Showing posts with label D'eagle Roads. Show all posts
Showing posts with label D'eagle Roads. Show all posts

4.11.2010

Cate si cate ...

M-am gandit sa reincep a scrie pe blog datorita unei fete cu care am vorbit pentru prima data azi. O cheama Ana. Nu stiu cine e. Stiu ca e in clasa cu Iuli - tobosarul trupei. A spus ca mi-a citit blogul si de aici imi are adresa de yahoo. Am si uitat de blog, saracul de el. Nu stiu daca chiar voi scrie din nou zilnic sau macar saptamanal, dar o sa incerc(sau nu).

Ce s-a mai intamplat de la ultima mea postare...?

Pai dupa ce am vizitat Israel si Egypt ( locuri extraordiare care le-as vizita neconditionat), m-am intors in iubita mea Romanie, si nu sunt deloc ironic cand spun iubita. Nu tara e de vina ca are derbedei in ea, dar eu sper ca in timp poate o sa ne apreciem mai mult si nu o sa ne injuram pe noi insine cand vorbim de Romania. Asadar m-am intors ... si am cam uitat ce am facut. In fine...

D'eagle Roads a castigat locul 2 la Music Star iar Iuli premiul de cel mai bun instrumentist, iar ieri am cantat la Magic Fest alaturi de Toy Machines. Publicul a fost grozav. Nu ma asteptam la a atatea "bis"-uri (2). Pe 18 Aprilie, Duminica mai avem doua cocerte, unul la Dom Polski pentru lansarea albumului "Music Star" unde se alfa si o piesa a noastra: "Give it a shot", asta pe la amiaza, iar la ora 20:00 in VOX, in deschidere la Dirty Shirt, si cu ocazia asta am anuntat si concertul-in caz ca cineva imi citeste blogul.

Inafara de asta ... m-am apucat de un roman... de doua defapt, si sper ca sunt suficient de ambitios ca sa le scriu pe amandoua. Pana fac 18 ani sper sa le termin. Mai am inca 3 ani asa ca 1.5 ani pentru fiecare roman!

Am incepu sa scriu poezii, inital pentru revista scolii dar apoi a inceput sa-mi placa asa ca am continuat. N-am mai scris niciodata vreo poezie pana acum 2-3 luni. O sa le supun la critica voastra pe blog.

It's good to be back...

10.02.2009

Vacanta terminata - comentata tarziu

Exact cum stingi o tigara si ramane doar scrumul, asa s-a dus si vacanta si au ramas doar amintrile. Tragand concluzii ajung la ideea ca:

1.D'eagle Roads a ramas doar cu 4 baieti ambitiosi. Atat de ambitiosi incat si-au stabilit prima zi de reuniune in ultima zi de vacanta. Destul de ambitiosi incat sa frecventeze acest ritual saptamanal. Nesuficient de ambitiosi pentru a avea orice concert in urmatoarele luni. Suficient de ambitiosi pentru a ridica panzele inspiratiei si a naviga pentru nota perfecta. Extrem de creduli ca vor gasi una.

2."Friendship"-urile adevarate au ramas intacte iar furtuna le-a distrus pe cele false si s-au scufundat incet spre fundul marii.

3.Vacanta nu e atat de scurta precum se zice daca stii cum sa o petreci.

4.Viata fara prieteni e ca un scriitor fara stilou.

5.E greu sa updatezi blogg-ul cand sunt atatea lucruri de facut

8.09.2009

D'eagle Roads la Fierarie...

Trupa D'eagle Roads poate fi gasita la repetitii in separeu de la Fierarie!Ne'a lovit norocul sub centura... Multumim Marius ca ne'ai lasat spatiul! Esti un inger!

D'eagle Roads format din Vlad (Rythm Guitar), Seby (Bass), Iuli (Precution), Eddie (Lead Guitarist/ Vocalist) va fi aproape zilnic gasit in Fierarie "forjand" piese. Din pacate Precutionistul nu are cum sa fie prezent cu tobele din cauza spatilui limitat. Prin sugestia lui Marius, peste aprox. 3 luni vom fi prezenti pe scena Fierariei. Momentan lucram la niste cover-uri iar peste timp vor creea compozitii proprii.

Un alt loc mai rafinat, mai rustic, mai autentic, cu pereti mai imbatati de muzica cantata de artistii ce ne'au delectat auzul, nu am fi putut sa gasim. Numai locul respectiv face muzica sa para mai buna decat este. E un privilegiu a ne "naste" intr-un astfel de loc.

P.S: Multumim Marius! (Da stim ca am mai mentinoat asta odata, dar adevarul e ca totul e datorita lui...)